Сфери застосування широкоформатного друку

02.10.2014

Метод друку на широкоформатному принтері практично нічим не відрізняється від друку на звичайному струменевому принтері. Відмінність полягає тільки в розмірі і використанні спеціальних сольвентних чорнил, які надійно закріпляються практично на всіх матеріалах включаючи плівку, банер, папір і т.п. і придатні для використання на вулиці (витримують будь-які погодні умови і мають захист від вигорання на сонці).

По типу друк розділяють на сольвентний і екосольвентний. Сольвентний використовують в основному для друку великих форматів, зображення на яких розглядають з певної відстані. Роздільна здатність такого друку до 360 dpi. Якщо ж потрібно на зображенні надрукувати шрифти до 5 мм чи інші дрібні елементи тоді використовується екосольвентний друк. Його роздільна здатність до 1440 dpi.

Сфери застосування широкоформатного друку

БАНЕР, БАНЕРНА СІТКА

Банер (тентова тканина) – це ПВХ тканина армована поліестеровою ниткою. Найчастіше використовується в зовнішній рекламі.

Розділяється на два види: ламінований і литий банер.

Ламінований банер використовується зазвичай при розміщенні реклами всередині приміщень і невеликій площі зображення до 10 м.кв. Його переваги: менша вартість, більш яскраві глянцеві кольори (хоча буває і матовий ламінований банер). Недоліки: глянцева поверхня блікує на сонці. Потрібно акуратно проводити монтаж, щоб не зробити заломів (на глянцевій поверхні їх буде видно). Не витримує значного вітрового навантаження, доволі легко рветься. При обрізці утворюються торочки, а обрізаний край злегка підкручується.

Литий банер використовують при друці середнього розміру рекламних площин наприклад для розміщення на біг-бордах. На ньому зображення матове, це дозволяє уникнути бліків від сонця. При монтажі на нерівні поверхні матова поверхня візуально приховає всі недоліки монтажу. Його переваги: витримує більші вітрові навантаження, міцний, має великий термін служби. Недоліки: порівняно з ламінованим дещо вища вартість, доволі суттєва вага, орієнтовно 0,5 кг на м.кв.

Широкоформатний друк на банерній сітці.

Використовується при друці дуже великих рекламних площин. Банерна сітка дозволяє зменшити вагу рекламоносія (майже вдвічі в порівнянні з литим банером) і більш стійка до поривів вітру, так-як пропускає їх, не затримує на собі. Проте через дірочки трохи втрачається яскравість зображення, на ньому легше осідає пил, бруд.

Другий варіант застосування – у вітринах магазинів. Друк на банерній сітці дозволяє пропустити денне світло в магазин і одночасно виконує роль рекламоносія.

Для того, щоб змонтувати банер, в нього по периметру з кроком 20-50 см вставляють люверси (металеві кільця). Пізніше через люверси шнуром (можна придбати в магазинах альпіністського спорядження чи госптоварах, важливо, щоб шнур не розтягувався) або спеціальними стяжками для кабелів банер натягується по периметру до попередньо змонтованої на фасад металевої рами. Як варіант, можна через люверси за допомогою дюбелів змонтувати банер і безпосередньо на стіну, в такому варіанті ідеального натягу банеру на фасаді досягти буде важче. Для елегантного вигляду банера при монтажі використовують спеціальні профілі. Деякі з них дають можливість легко замінити зображення при необхідності.

ДРУК НА САМОКЛЕЮЧІЙ ПЛІВЦІ

Виготовлення наклейок

Для друку в більшості випадків використовується плівка ORACAL. Для здешевлення вартості виробу за бажанням замовника можемо виконати друк на плівці китайського виробництва. Всі плівки постійно є в наявності.

Широкоформатний друк на плівці за призначенням можна розділити на кілька видів:

Друк фотозображень для виклейки вітрин, табличок, щитів і т.п. рекламоносіїв – виконується в основному сольвентним друком при якості друку 360dpi.

На плівці друкуються і невеликі наклейки. В такому випадку після нанесення зображення, виконують контурну підрізку друку на плотері що дає змогу знімати окремі наклейки з листа.


Окремим видом широкоформатного друку є друк на перфорованій плівці «OneWayVision». Використовується для виклейки зображень на вітрини і вікна маршруток, трамваїв, тролейбусів. Властивість цієї плівки в тому, що ззовні ми бачимо нанесене на неї широкоформатним друком зображення і при цьому вона практично не перешкоджає потраплянню світла в магазин чи авто, а зсередини отримуємо ефект злегка затемненого скла.

ДРУК НА ПАПЕРІ

Друк на папері поділяють в залежності від матеріалу на якому друкуємо.

Найдешевший друк на папері блюбек.

Використовують, коли немає високих вимог до якості самого зображення. Зворотній бік паперу має голубий колір, що дає змогу клеїти його на поверхні зі старим зображенням, не ризикуючи при цьому, що старе зображення проступить назовні. Непогано витримує зовнішні погодні умови, завдяки чому найчастіше використовується для виклейки зображень на біг-бордах.

Папір для друку постерний. Використовується для сіті-лайтів, плакатів, тощо. При підвищених вимогах до якості зображення, особливо при наявності дрібних шрифтів друк виконують на екосольвентному принтері.

ШИРОКОФОРМАТНИЙ ДРУК КАРТИН

За допомогою широкоформатного друку можна виготовити будь-які картини, чи з вашого фото, чи копію з картинної галереї, які за зовнішнім виглядом будуть схожі на оригінали. Для цього в якості основи, на яку наноситься зображення, використовують спеціальне полотно (холст). Після друку полотно з зображенням натягуєте на рамку, яку можна придбати в багетних майстернях. Можете домовитись з художниками щоб вони поверх зображення нанесли фарби, що буде дешевше ніж замовляти повноцінну копію.

ПЛОТЕРНА ПОРІЗКА ПЛІВОК

При нанесенні зображення методом аплікації використовується плотерна порізка плівок. Основна відмінність плівок від широкоформатного друку – це дуже стійкі яскраві кольори, які можна вибрати згідно каталогу.

 Ми навели найбільш поширені приклади використання широкоформатного друку і самоклеючих плівок для нанесення зображення. Але цим не обмежуються можливості друкуючих і ріжучих плотерів, не кажучи вже про кількість матеріалів. Якщо у Вас виникли питання, звертайтесь до нас, будемо раді Вам допомогти.

Діліться нашим сайтом в соц. мережах: